Cała prawda o internecie

11 POWODÓW, DLA KTÓRYCH INTERNETOWY DETOKS JEST DOBRY DLA CIEBIE

Internetowy detoks – brzmi groźnie! Może lepiej: dzień offline, digital reset, technologiczne odcięcie? Nazywaj go jak chcesz – chodzi o konkretny czas w Twoim życiu, spędzony BEZ INTERNETU.

11 POWODÓW, DLA KTÓRYCH INTERNETOWY DETOKS
JEST DOBRY DLA CIEBIE

POWÓD 1

Zyskujesz czas, na którego brak tak często narzekasz. Możesz wypełnić go, czym zechcesz: relacjami, zajęciami, doświadczeniami. I to nie byle jaki czas, biorąc pod uwagę fakt, że statystyczny Polak korzysta codziennie z Internetu przez 2 godziny i 7 minut.

POWÓD 2

Uświadamiasz sobie, jak bardzo internetowe pierdoły odrywają Cię od prawdziwych celów oraz tego, co ważne w Twoim życiu: ludzi, emocji, autentycznych myśli.

POWÓD 3

Poznajesz siebie. Sprawdzasz, ile znaczy dla Ciebie wirtualny świat oraz dajesz sobie przestrzeń na refleksję: jaką potrzebę realizuję, spędzając czas w Internecie?

POWÓD 4

Koncentrujesz się na sobie, zamiast na dziesiątkach newsów, setkach znajomych, tysiącach słów i obrazów. To Ty wreszcie jesteś centralnym punktem swojej uwagi.

POWÓD 5

Zauważasz i doceniasz rzeczywisty świat. Krokusy na klombie, kolor oczu dziewczynki z kolejki po pieczywo, swoje miasto za szybą autobusu. To jest prawdziwe życie!

POWÓD 6

Odpoczywasz: od szumu informacyjnego, wiadomości czy wydarzeń, na które nie masz wpływu i których nie ogarniasz.

POWÓD 7

Poprawiasz jakość snu. Niebieskie światło emitowane przez urządzenia cyfrowe, wpływa negatywnie na proces wypoczynku. Ponadto wielość pobudzaczy, jakich dostarcza Internet, utrudnia zaśnięcie.

POWÓD 8

Wzrasta Twoja kreatywność. Internet sprawia, że myślimy płytko, a nadmiar bodźców mocno przemęcza mózg. Tymczasem najlepsze pomysły i rozwiązania przychodzą, gdy jesteśmy wypoczęci.

POWÓD 9

Zyskujesz świeżość do pracy – zwłaszcza, jeśli pracujesz na komputerze. W tym wypadku Twoja podświadomość prawdopodobnie powiązała maszynę z wysiłkiem, więc gdy korzystasz z urządzeń cyfrowych, organizm przełącza się w tryb „praca” i reaguje zmęczeniem.

POWÓD 10

Działasz profilaktycznie – względem uzależnienia od mediów cyfrowych, FOMO i innych konsekwencji nadmiernego korzystania z Internetu.

POWÓD 11

Wracasz do naturalnego rytmu życia. Z zaśnięciem, kiedy jesteś zmęczony, napiciem się, gdy poczujesz pragnienie czy wysikaniem, bo potrzebujesz. Żadnego siedzenia w odcięciu od swoich potrzeb i błąkania się po wirtualnych światach!

Nawet jeśli nie masz przekonania, że Internetowy detoks może dać tyle korzyści, to co Ci szkodzi spróbować;)?One Commnet on “11 POWODÓW, DLA KTÓRYCH INTERNETOWY DETOKS JEST DOBRY DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *